Bojnický zámok / 2016


Bojnice
Náš dnešný jednodenný trip sa týkal práve tohto nádherného mesta. Myslím, že máme šťastie na krásne počasie, to dnešné nám skutočne prialo a preto to bola radosť prechádzať sa po námestí, piť ladovú drť, lízať zmrzlinu a v neposlednom rade sa schladiť v útrobách Bojnického zámku.

Opisovať vám, ako je zámok krásny a aj celkovo Bojnice by vám bolo asi tak na dve veci, pokial sa tam niekedy naživo neocitnete. Môžem vám aspoň dovoliť nahliadnúť do atmosféry dnešného dňa prostredníctvom fotiek, ktorých bolo vela (ako vždy v mojom prípade :)), ale vybrala som ich tu len zopár. 




Občas mám pocit, že každým týmto výletom, ktorý podnikám s najlepšími osobami pod slnkom, som o čosi múdrejšia a v neposlednom rade aj šťastnejšia. Tráviť čas hladaním spojov, zorganizovaním sa, balením si svojich "travel essentials", čo je v mojom prípade hlavne foťák, vela vody a bageta, dostavením sa na rôzne stanice - vlakové či autobusové, nastúpením do vlaku a užívaním si rôznych kútov Slovenska... toto všetko zahrňa každý jeden výlet.
Každý výlet má svoje osobitné čaro. 
čaro skorého vstávania, čaro východu slnka, čaro príslubu teplého letného rána, čaro atmosféry stanice, kde si počas čakania na vlak všímate okolie, náhliacich sa ludí a hádania, čo je ich dnešný ciel, čaro rozospatých ale zároveň usmiatych tvári priatelov, ked' sa pridajú k vám a nakoniec čaro nového miesta.
Milujem to.
Je to jedna z najkrajších vecí počas prázdnin, na ktoré sa teším najviac.
Pocit, že máte celý letný deň pre seba a priatelov, ktorý si môžte užiť naplno spoznávaním nových miest a pritom viete, že zajtra vás nečaká žiadna škola či väčšie povinnosti.



Viem, že je pekné ísť niekde k moru a vidieť inú kultúru... Lenže smutné v tejto dobe je, že ludia nepoznajú pomaly ani tú svoju vlastnú a stále sa snažia dostať inam.
Za peknou dovolenkou, či výletom nemusíte stále cestovať za hranice.
čas môžte stráviť objavovaním čara Slovenska, a verte, že pokial mu svoje srdce otvoríte a začnete si konečne všímať krásy, ktoré vám ponúka a ktorým ste obklopení, zamilujete si ho.
Znova a znova.







Bibiána

Share:

3 comments

  1. Miluji hrady a zámky, takže děkuji za tip, kam se prostě musím podívat.. To je skvost.. :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Najlepšie bolo :) a tie moje hlody :D Bibi bude z teba dobrá svokra :D :D musíme ešte niekde ísť :) keď vidím ten náš obed mňam , tečie mi slinka :D

    OdpovedaťOdstrániť

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.