#talktime ťažké obdobie


So zlou náladou, či zlým obdobím sa stretáva raz za čas každý z nás. 
Takéto obdobie môže byť vyvolané nejakým problémom, alebo podnetom z okolia, alebo sa objaví nečakane. 
Aké sú vaše reakcie? čo robievate ked' krásnu oblohu zrazu zatiahnú tmavé mračná? (Oh, so deep!;))
Ked' si v istej chvíli uvedomíte, že niečo nie je v poriadku a vy sa zrazu necítite dobre, ani napriek tomu, že ste napríklad v tej chvíli s priatelmi niekde vonku.
Alebo ked' sa zrazu dozviete niečo, čo zmení v okamihu váš život, vaše zmýšlanie, vašu náladu a vy na chvílu nie ste schopní pohnúť sa dalej.

Verte, toto zažíva každý z nás. Zaujímavosťou je, že každý z nás sa s tým dokáže vyrovnať úplne inak. To ma občas fascinuje a všímam si to na ludoch. 
Niekto sa snaží snaží obklopiť ludmi, ktorých ma rád, snaží sa nebyť sám a nepremýšlať stále, snaží sa seba a svoju mysel nejak zamestnať.
Alebo sú tu ludia, ktorí sa utiahnú do úzadia, a tam ticho žijú aspoň na chvílu. čas trávia sami so sebou a potrebujú sa takto dať do kopy.
A to je všetko v poriadku. Myslím, že každý dospelý človek by už mal vedieť, čo mu pomáha pri prekonaní ťažkých období. Pri pobláznených teenegerov je to ešte premenlivé. Snažia sa hladať samých seba a taktiež môžu experimentovať, čo im najviac pomáha.


A preto je velmi ťažké niekomu poradiť, ako sa strávať v ťažkej situácii. Najmä, ked' ide o človeka, ktorého poriadne ani nepoznáte. V tomto prípade je pre mňa tažké poradiť vám, ked' je vás tu tak mnoho rozlične zmýšlajúcich ludí.
čo ja robím, ked' príde niečo, čo začnem úplne nezvládať - od všetkých sa viac menej dištancujem a trávim čas sama. Neustále sa snažím utriedovať si myšlienky, hladať spôsoby ako z toho vyklznuť, ako to prekonať. A na to treba čas. čas a nič iné. Po čase sa nám veci môžu javiť úplne ináč, ako to bolo na začiatku.
Pokial sme na začiatku nevideli žiadnu nádej, verte mi, že teraz tu je. Možno úplne malá, ale aj tá dokáže urobiť velké veci.
Pokial sme na začiatku nevideli žiadne východisko, verte mi, že teraz tu je. 
Pokial sme na začiatku nevideli nikoho, kto by nám poradil, možno ak otvoríme oči, uvidíme ho stáť rovno pred nami.
Niekedy stačí rozhovor s človekom, ktorý vás dokáže aspoň z časti chápať, niekedy stačí článok alebo video na internete. 
Musíme mať oči vždy otvorené. A mysel čistú.

soul, mind, and peace image
Je to sranda, ako sa v každom článku objavuje slovo príroda, ale na to si na tomto blogu budete musieť zvyknúť. :-)

Na zlú náladu či spomínané ťažké obdobie tu mám ten najväčší liek. Vyššie uvedený. 
A preto počas zlých dní trávim čo najviac času v horách, obklopená stromami v tom úžasnom tichu, ktoré má zároveň od ticha daleko. Pomaly kráčam s mojim verným hafanom po lesných cestičkách, ktoré sme objavili a krok po kroku sme bližšie na vrcholku hory, odkial' je krásny výhlad.
Sadnem si na starý peň a zavriem oči. Stále cítim, ako ma vietor pohládza po vlasoch. A snažím sa upokojiť. Svet je zrazu tak daleko. Aj ludia. Som jediná na svete. Potrebujem sa upokojiť. Zahodiť problémy aspoň na chvílu preč. Navodiť si atmosféru, že všetko bude v pohode, pretože sa o to sama posnažím. Mysel sa nedá vždy vypnúť a preto triedim informácie, poznatky, problémy a hladám riešenia, ktoré ma niekedy zasiahnu v nečakanej chvíli.

nature, photography, and sunset image

Príroda je liek na všetko. Ak ste jej čaro neobjavili, skúšajte to dalej. Nikto vás tam neodsúdi, nebude k vám zlý. Ona vás prijme a onedlho sa budete cítiť jej súčasťou.

Bibiána

Share:

2 comments

  1. Príroda je náš najväčší a najlepší kamarát :D hlavne po včerajšku a dnešku :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Super článok! 😊 Máš pravdu, príroda je liek na dušu. Ďakujem ❤

    OdpovedaťOdstrániť

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.