Fantastické zvery a ich výskyt


Ako správna fanúšička Harryho Pottera som si nemohla nechať ujsť premiéru filmu Fantastické zvery a ich výskyt.

Pokial' ste na ňom boli aj vy v kine, dajte vedieť, aké ste mali z toho pocity, či sa vám film páčil/nepáčil, čo vás na ňom zaujalo a podobne.

Myslím, že skoro každý fanúšik musel mať na začiatku jemné zimomriavky, ked' tam tak jemne začala hrať typická zvučka HP. No ja som ich teda mala poriadné.
A hlavne, cítila som úplnú nostalgiu...

Tiež som prakticky na Harrym vyrastala. Pamätám si, ako oco doniesol domov prvé štyri časti na kazete, ktoré si mimochodom neustále púšťam v izbe a preto ich už viem skoro naspamäť haha, a ja som si myslela, že pôjde o nejaké hororové filmy.
A po rokoch nám stále táto séria niečo dokáže dať.
Viete koľko tajných zmyslov, nových vecí som objavila pri každom opakovanom pozretí nejakej časti? Dokonca som dostala úplne iný pohľad.
Alebo ako som starla s týmito filmami, všímala som si viac myšlienky, ktoré vyslovili isté postavy, ako Albus Dumbledore, Remus Lupin a iné. (S mojou kamarátkou sa vždy nad nimi rozplývame, však Ad'a :))
A toto celé vás proste neskutočne obohatí. Obohatí vás to o fantáziu, múdrosť, odvážnosť....

To som si trošku príjemne zaspomínala a chcela by som vám povedať zopár slov o tomto filme, ktorý ma potešil. Viac-menej nevedela som, čo od neho očakávať a bola som jemne napätá.
Film má s Harrym Potterom spoločné len také drobné detaily, ako je spomínaná zvučka na začiatku, taktiež je tam spomenutý Rokfort (a milá hádka, že ktorá čarodejnícka škola je najlepšia na svete) či dokonca je spomenutý aj sám veľký Albus Dumbledore.
No musím povedať, že ma príjemne potešil výber hercov, kde sa objavil Eddie Redmayne a Ezra Miller - s tých čo poznám, no a ostatných som nepoznala, no dokonale zapadli do filmu a určite si pozriem ich filmografiu.
Ezra opäť hrá postavu týraného dieťaťa a ja už mám pocit, že som ho v inej role ešte ani poriadne nevidela hrať, haha. No a opäť dokázal, aký je vynikajúci herec a aké veľké kvality má.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt fantastic beast and where to find them ezra miller

Hlavnou postavou je Newt Scamander, ktorý prichádza do New Yorku s obrovským kufrom, v ktorom skrýva rôzne magické zvieratá, ktoré pochytal pri svojich potulkách svetom. No neskôr mu niektoré ujdú a on ich musí pekne krásne pochytať.
Cestou sa spozná s jedným muklom s ktorým sa spriatelia, a taktiež sa spoznáva s bývalou aurorkou Tinou.

fantastic beasts, potterhead, and newt scamander image

Osobne ma celý film bavil od začiatku do konca, bolo tam veľa milých a zábavných scén, kvalita bola vynikajúca, neskutočne dobre napodobnený New York v minulom storočí, bravúrne "natočené" príšerky, záporné postavy, humorná dvojica Dan Fogler + Eddie Redmayne a neskutočne milá Tinina sestra :)

Tak čo, ak ste tento film videli, ako sa vám páčil? Prípadne chystáte sa naň?
Ja premýšľam, že si asi na Vianoce vypýtam knihu. :)

Prajem vám krásnu nedeľu! :) Ja ju idem stráviť s čajom a dobrou knihou. ♥

Bibiána

Share:

4 comments

  1. So všetkým plne súhlasím... film bol zábavný, napínavý a zaujal ma od prvej chvíle až po posledný záber :DDDD ale spájal sa mi aj s nostalgiou na Harryho Pottera :D (áno najmä tá úvodná zvučka) :D krajšie strávený sobotňajší večer s najlepšou fanúšičkou HP a týmto filmom som si ani nemohla želať :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Film sa mi veľmi páčil :D najmä komické scény, ktoré vznikali :D naozaj dobre využitý sobotňajší večer :D a inak ak chceš Ezru vidieť v inej pozícii ako týrané dieťa tak bude v Justice Leauge a tuším aj sólovka Flash má byť :D :D :D

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Včera som naň bola, a už hneď začiatok sa mi páčil. Film začal ako Harry Potter, ale to sa dalo aj čakať. Keď som počula, že má byť 5 častí, tak som sa iba potešila, pretože takýchto "ság" mi chýba viac. Film bol určite perfektný a stále prekvapujúci, niektoré momenty som však vedela predvídať. www.moonlight-honeymoon.blogspot.sk

    OdpovedaťOdstrániť

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.