Konečne opálená


V nedeľu večer sme sa s partiou vrátil z našej 10-dňovej dovolenky, konkrétne sme boli v Chorvátsku v obci "Sveti Filip i Jakov".
A bolo tam úžasne. Je to skôr taká pokojnejšia oblasť, v noci to tam zas až tak nežije, niežeby sme si my nevedeli urobiť zábavu aj sami hah, ale je tam nádherne.
Veľmi som sa tešila na to, ako si zaplávam v mori. Konečne som prekonala strach a šla som k bojkám a bolo to mega, len ten pocit, že všeličo podomnou pláva... joj :D
Dokonca sme si išli poslednú noc zaplávať, našli sme si super miesto, kde sme mali aj tie lehátka, hviezdy svietili na nebi a do toho nám hrala naša hudba. No celkom krása, čo poviete? :-)

Cez deň sme hrávali na pláži karty, vždy sme sa pritom pohádali, lebo každý chce vyhrať, zbierali sme mušle, krabov (dokonca mám doma jedného mrtveho) a ohadzovali sme sa pieskom.
Našli sme perfektnú pieskovú pláž, konečne sme do mora nemuseli nosiť topánky, lebo ten piesok vytváral taký mäkký koberček. Aj som si zobrala domov malú fľašku pieska, a potrebujem si kúpiť nejaké rovnaké nádobky na piesok, ktorý mám už z rôznych destinácii, a dokonca mi ho nosia aj kamaráti/tky. 

Vila, v ktorej sme boli ubytovaní, bola nádherná, čistá a príjemná. Aj domáca bola príjemná, aj ked' sme si mysleli s kamoškou, že nás pre nejaký zvláštny dôvod nemá rada, no to sme neskôr vyvrátili. (Síce vzniklo veľa vtipov na jej účet)
Chalani mali pre seba celé jedno poschodie, mali úžasný výhľad na more. 
Ja s kamarátkou sme mali výhľad na penzion, v ktorom to žilo dňom i nocou. Bohvie, čo im dávali do pitia. Mali sme susedov z Bratislavy - dvoch milých chalanov, ktorí nám nazbierali figy a dali nám ich na balkon. Neskôr zaklopali na naše dvere s dvoma pohármi Chorvátskeho vína.
Rána boli nezabudnuteľné a budú mať miesto v mojom srdci.
Boli pokojné, zobudíte sa s pocitom, že sa nemusíte nikam ponáhľať. Chvíľu kecáte s kamarátkou, potom v pyžame idete do maličkej pekárne, ktorá je vedľa vily, kúpite si niečo dobré na raňajky, sadnete si na balkon, ešte si urobíte mlieko s grankom alebo kávu a iba sedíte a vychutnávate si to všetko.

Kedže sme si varili sami, tak som vymyslela takú vec, že každá dvojica má na statosti jeden obed, a musí navariť pre ostatných. 
Myslela som si, že chalani sa na to vykašlú, ale musím uznať, že to zobrali vážnejšie, než ja a kamoška... ( :D) 
Každé jedlo pozostávalo z polievky, hlavného jedla a dezertu.

Okrem jedenia a plávania sme sa dosť opaľovali, niektorí preferujú červené sfarbenie... (:D)...ktoré potom nemilosrdce štípe... Ja som sa cekom opálila, tak som rada
Neskôr sme sa rozhodli navštíviť Biograd, ktorý sa nachádza 2 km od obce. Išli sme buzivlakom, taký maličký vláčik, pregýčovaný svetielkami ale bola úplna sranda. Hlavne ked' priestor medzi sedadlami oproti sebe bol ani nie meter a kamoš je dlháň so skoro 2 metrami....
V Biograde sme sa poprechádzali, dali sme si zmrzku, zbožňujem zmrzliny v Chorvátsku, lebo tam vám dajú obrovské kopčeky, tu máte také mini, že až...
No a taktiež sa tam nachádzajú úžasné podniky, napr. jeden podnik mal terasu a hore boli zavesené dáždniky, alebo v daľšom sa sedelo na príjemných vakoch a tak. 
Dokonca bol aj turnaj vo vodnom pole. Och, toľko mužov v plavkááách
No a tak sme si nažívali v teplúčku, s pocitom, že sa nikam nemusíme ponáhľať, nič nemusíme riešiť...
Och, ako by som sa vrátila späť.


Bibiána.

Share:

1 comments

  1. Krásne si to napísala..keď si budem chcieť na to zaspomínať..stačí mi prečítať si toto :) :D <3

    OdpovedaťOdstrániť

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.