Knihy a čaj, čaj a knihyCelkom zanedbávam sekciu "Knihy" na tomto blogu, tak vám dnes prinášam až 4 ks, o ktorých sa dajak krátko vyjadrím, či sa mi páčili, ak áno prečo, či vám ich odporúčim. Platan, tu máš knihy na čítanie :P

Cez leto som mala čas, tak som stále čítala ako divá, ale stále musím ešte prečítať 29 kníh do konca roka, aby som na Goodreards splnila svoju "challenge", a to pochybujem, že dokážem, kedže mi zacvhíľu začína výška tak už bude čítať ako kľudná.


No takže, možno som už spomínala, že sa mi doma nakopili knihy, ktoré som podostávala, tak som sa rozhodla dať zbohom knižnici a momentálne ich pekne porade všetky čítam.

Tieto štyri som čítala nedávno, v auguste, takže ich mám ešte v pamäti.
Nechce sa mi o každej rozpisovať slohovky, čo ja viem, info koľko strán majú a od akého vydavateľstva sú čo ja viem, nepodstatné, základom je to, čo je v nich. aspoň dúfam

Pôjdem zvrchu, mám tam hned' Vongozero, ktoré som si vybrala preto, lebo bolo o tom, ako v Rusku vypukla epidémia a ja takéto knihy milujem, hlavne skúmanie toho, ako sa menia ľudia, ked' sa také niečo stane. A poviem vám, nie vždy každý spisovateľ to zvládne, mala som už aj také knihy. No táto patrí k tým veľmi veľmi dobrým, autorka má podľa mňa super štýl písania, zobrazuje vnútorný svet hlavnej postavy, ten je vykreslený úplne super, realisticky, spája rôzne súvislosti, zachádza do minulosti a spomína veci, ktoré sa v nej stali a majú nejakú súvislosť s prítomnosťou. Kniha bola zaujímavá, akurát by ma zaujímalo, či má pokračovanie, pretože koniec mi príde taký neukončený.

Reštart je veľmi zvláštna kniha. zvyknite si na nadmerné používanie slova "veľmi"

Je skôr taká motivačná/filozofická, má veľa veľa myšlienok. Nedá sa tu jednoducho opísať, ale autor zobrazuje to, ako sa "stretol so smrťou" a zistil, že si nepraje zomrieť a chce "reštart". Skúsim vám tu vypísať nejaké myšlienky. Som si prehla roh stránky, ach, takto musí kniha trpiť, ked' nemám poruke papier a pero.

"Hladný sa snaží nakrmiť hladného. Ako môže dať muž žene lásku, ked' ju sám potrebuje dostať od nej? A ona je na tom rovnako ako on. Obaja bez lásky, chcú ju od toho druhého, ktorý tiež žiadnu nemá. Hráme hru, v ktorej sa tvárime, že sme takí, akí by sme mali byť. Ale my takí nie sme! Ako sa potom môžeme prijať a byť sami sebou? človek s maskou nie je autentický. Je lepšie byť rebelom, ktorého ľudia kritizjú zato, aký v skutočnosti je, ako byť hercom, ktorému všetci tlieskajú zato, aký v skutočnosti nie je."


"Hlavný rozdiel medzi dobrým a zlým strelcom je, že dobrý strelec je zlý strelec, ktorý neprestal strieľať."Knihu Monument 14 považujem sa slabšiu knihu, takú jednohubku. Zopár tínedžerov je zavretých vo veľkom obchodnom centre, vonku zúri apokalypsa a tak si tam nažívajú. Ale pre mňa tam jednoducho nebol nejaký veľký zvrat, bolo to také, ľahko predvídateľné až nudné občas.


Hah, čo sa týka poslednej knihy Trhlina, tá podľa mňa nenechá chladnú nijakú hlavu... Zbožňujem tohto nášho slovenského spisovateľa Jozefa Kariku. Určite mrknite aj jeho daľšie knihy. 

Aj teraz od neho čítam Tmu, lenže som ju nedočítala, tak som ju tu ešte nechcela zahrňovať. Mystická
Z Trhhliny budete mať zimomriavky aj na zadku. Len tak v skratke, ak poznáte záhadné úmrtia na Tribeči (ľudia miznú, a ked' sa objavia, sú dezorientovaní a doškrabaní, vlastne neschopní život potom) a celkom sa o to zaujímate, určite mrknite túto knihu. Autor tvrdí, že raz prišiel za ním človek, ktorý zažil niečo strašné a chce, aby sa to dostalo von, a aby ľudia vedeli, čo sa deje na Tribeči. A takto vznikla táto zvláštna kniha, ktorú neodporúčam čítať v noci, lebo sa budete báť ísť na WC, ako aj ja. čiže je taká mysteriozna, no neviem, miestami neviem, či mám veriť tomu čo sa tam píše... Ale to jednoducho si musí každý prečítať a utvoriť názor sám. čítali ste aj vy nedávno nejakú knihu, ktorú by ste radi odporúčili? :)


Bibiána.

Share:

1 comments

  1. Reštart vyzerá mega dobre. Taká kniha pre mňa zrejme :-D

    OdpovedaťOdstrániť

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.