Moje rána - granko, knihy a jóga


Krásne dobré rááánko... no dobre, možno už je obed, ale ja mám ešte ráno. A neviem či je v okolí tiež pre niekoho také pekné, pretože keby ste videli ako je vonku. Sneží, fúka, no riadna metelica. Už v noci tak bolo, lebo som bola vonku, joj, počasie typické pre zimu. 
A ani neviete, ako sa teším na zimu. Jeseň a zima, to sú moje dve najobľúbenejšie ročné obdobia, pretože mám radšej chlad, a jednoducho sa mi viaže na ne to najkrajšie obdobie, aké som kedy zažila.

Teraz momentálne sedím prikrytá dekou na svojej posteli, hrá mi tu Phil Collins (jeho pieseň milujem a neznášam zároveň, pretože sú úžasné, ale mám z nich také nostalgické zimomriavky, hah) a pijem moje obľúbené mlieko s grankom.Dneska bude snád' krásny deň. Kedže som celý týždeň doma, čiže žiadna školaaa, tak si ho chcem užiť, riadne sa vyspať (ja a spánok = láska), taktiež sa chcem venovať naj kamoške, dneska má prísť ku mne spať, čiže total pecka, okrem toho sa chcem ešte zopár vecí aj poučiť, momentálne sú to Dejiny Ruska, ktoré ma bavia, a rozmýšľam aj nad darčekmi. Jeseň a zima je kritické obdobie, pretože väčšina mojich priateľov a rodinných príslušníkov má narodky/meniny, potom sú Vianoce a tak no... Peňaženka plače, ale to nevadí. No začala som premýšľať aj nad vianočnými darčekmi, lebo pre predstave nakupovania na poslednú chvíľu mi už kalí zrak. Každý rok to tak dopadne, takže by som si rada napísala zoznam, čo komu kúpiť a pomaličky to dokupovať. Ani neviete, ako sa teším, ked' sa komusi trafím do darčeku a dotyčný sa strašne teší. Ach. Pravdepodobne začnem so zoznamom už dnes. V poslednej dobe mám rozčítané 4 knihy naraz, dve na intráku, dve doma. Ako to zvládam to ja neviem, ale tieto dve by som vám veľmi odporúčila. Oceán na konci ulice mám ešte len rozčítaný, ale pri čítaní recenzíí od iných ľudí som plná očakávaní, lebo hovoria, že im tak trošku zmenila život, a že je jednoducho super. Nabudúci týždeň mám ísť s kamoškou do antikvariátu a tak strašne sa teším, pretože zas miniem všetky moje peniaze, ale už dlho som si knihy nekúpila, a zopár vytipovaných kúskov potrebujem. Navyše tento antikvariát by mal byť (ešte som tam nebola, ale som počula) strašne útulný, môžte si tam sadnúť, niečo prečítať, dať si čaj, kávu, no super.. Zatiaľ, čo som bola v iných, tak vždy pôsobili chladne, proste si vyber, zaplať sa už rýchlo chod'.


No a po dlhej dobe som sa hecla, a začala som cvičiť jogu, hlavne cviky na chrbát, ktorý ma proste bolí, tak dúfam, že pravidelné cvičenie mi prinesie úľavu. Ale je to super začať takto z rána. Okrem toho sa chcem nakopnúť k behaniu, ked' som na intráku, lebo niektoré dni mávam ľahšie, že mám aj voľný čas, tak by trebalo trošku rozhýbať telo.A čo vy? Aké ste mali dnešné ráno? :-) A aké máte plány na tento týždeň? ♥

Bibiána

Share:

1 comments

  1. Ja som dnes tiez vstávala do krásneho rána a mala som celkom vydarenú náladičku,ktorá sa si mnou tiahne už pár dní :3 (to bude asi tými prázdninkami) .. Aj ku mne má prísť dnes kamoška a spravíme si takú ‘girls night’ ,takže už teraz som moc nadšená. Super článok!!! :)))

    OdpovedaťOdstrániť

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.