Svetielka a sviečky


Jednou z mojich najobľúbenejších činností je zdobenie izby dekoráciami pred Vianocami. 
Proste príde večer, vytiahnem škatuľu, kde ich schovávam a pustím si k tomu vianočné pesničky (tie sú kapitola sama o sebe).

Veľmi sa mi páči tá rôznorodosť dekorácii v obchodoch. Vedela by som sa tam na chvíľu stratiť a vybrať si kopu vecí, hah len nie je tak veľa miesta v izbe. 
Milujem svetielka a mám ich v izbe nielen na Vianoce ale aj počas celého roka. Jednoducho dodajú izbe svojskú atmosféru. Páčia sa mi aj vyzdobené domy.
Ked sme boli s bratom malí, tak sme sa nevedeli dočkať na nočné cesty autom s našimi rodičmi. Zbožňovali sme pozerať sa na rôzne svetielka, ktoré blikali a žiarili na domoch, v rôznych farbách na rôznych miestach.

Ked sa povie slovo svetielka, tak mi hned napadne gýčová Amerika. Raz by som tam chcela zažiť pravé americké Vianoce (okolo ktorých Ježiško ani neprejde) s množstvom svetielok, obrovskými vianočnými stromčekmi a klziskom v strede nákupného centra. 


Snehové guleee. Nielen tie s vianočným motívom nájdete v mojej izbe, ale rada si kupujem po svete rôzne gule z miest kde som bola.
Och, ale táto je špeciálna... Minule som si ju vzala do rúk prevrátila a znovu dala na miesto. Tie maličké "vločky" išli tak pomaličky dole, že by som prisahala, že sa nachvíľu zastavil čas. Nemohla som odtrhnúť zrak.


A čo by to bola izba bez sviečok, že. Za jednu z najkrajších, ktoré tu mám, považujem túto. A uhádnite prečo :-)


čo zdobí vašu izbu a robí ju útulnejšou? :)

ps. darčeky nakúpené, či rady všetko robíte na poslednú chvíľu ako ja? hah.

Bibiána.

Share:

2 comments

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.