Vianočný playlist

Ach, toto je asi jeden z najkrajších playlistov aké som tu kedy mala. :)

Vianočné pesničky mi dokážu vyvolať také zimomriavky. Neviem čím to je, ale vianočnú atmosféru vedia nahodiť okamžite.
Pri väčšine týchto piesní mám taktiež nostalgický pocit. Už odmala som ich počúvala v rádiu, alebo (čo sa mi najviac páči) ked sme s maminou piekli koláče, vždy sme ich počúvali. Vlastne, počúvali sme ich aj dnes hehe. Novšie pesničky sa mi moc nepozdávajú, ale verím, že jedného dňa aj oni vyvolajú v niekom také silné pocity.

Možno budete prekvapení, no väčšina piesní je amerických. Nie je to tak, že by sa mi tie slovenské nepáčili... Ale jednoducho je to tak. Zbožňujem saxofon, ktorý zaznieva v týchto piesňach, zbožňujem pocit, ktorý vo mne vyvolávajú. Taktiež musím poznamenať, že hudobná produkcia vo filme Sám doma (či už prvá alebo druhá časť) použila neskutočne úžasné piesne, a väčšina, ktorú tu z nich spomeniem, pochádza práve odtiaľ.

Predslov k Vianociam si na tomto blogu snád ešte pripravím, ale máme tu zas toto nádherné obdobie. Je pravda, že to možno neprežívame tak moc, ako ked sme boli deti, no priznajte sa, predstava štedrovečenej večere, ked sme celá rodina pokope, 4 sviečky sú zapálené a my jeme spoločne sviatočnú kapustnicu, v každom vyvolá nádherné predstavy.
Je to pravda, že ako deti sme skôr prahli po darčekoch (čo je úplne normálne), no teraz si už uvedomujeme oveľa hlbší zmysel najkrajších sviatkov roku.
A čo vy? (a váš playlist?)

čo počúvam:
Andy Williams - It's The Most Wonderful Time Of The Year
Dean Martin - Let it snow
Merry Christmas Everyone
Jingle Bell Rock / Bobby Helms 1957
BRENDA LEE - ROCKIN AROUND THE CHRISTMAS TREE
Ariana Grande - Santa Tell Me
Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You
Justin Bieber - Mistletoe
Wham! - Last Christmas
Chris Rea - Driving home for christmas


Bibiána.

Share:

0 comments

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.