Ideálny deň


Ráno vstanem na zvuk budíka. Je tak akurát, ani nie skoré ráno, ani nie obed. Chvíľku ležím v posteli a vychutnávam si ticho, ktoré panuje v mojej chate. Slnko už vyšlo a tak sa pomaly vkráda do mojej izby, cítim, ako sa dotýka končekov mojich prstov. šteklí to. Cítim príjemné teplo.
Zrazu sa niekto pomrví pri mojom boku a hlavu si položí na moju roztvorenú dlaň, ktorá je voľne položená. 
Je to Aljaška, moja nádherná fena, čistobiela ako sneh. Má modré oči, ktoré vás uchvátia pri každom pohľade do nich, jej srsť je tak hebká, že máte chuť položiť si na ňu hlavu a driemať dalej.
ňufákom ma štuchne do líca, je čas vstávať. 
Zjavne som prvá, kto tak nateraz urobil. Je ťažké vyjsť z teplej periny. Oblečiem si teplý župan, šuchnem nohy do papúč a idem ku oknu. Chvíľu musím žmúriť, kým si privyknem na také ostré svetlo. Sneh sa ligoce, je nádherne. 
Hory sa kúpu v slnečnom svite, dneska bude skvelá lyžovačka. 
Idem do kuchyne, míňam tiché izby. Dám si zohriať vodu a urobím si čierny čaj s medom. Aljaška sa stále točí okolo mňa, hodím jej niečo pod zub. Z mojej kuchyne je výhľad na nádherné jazero, rada sa len tak postavím ku oknu, v ruke držím čaj a pozorujem okolie.
V dome si niekto pustil tichú hudbu a ja pomaly rozoznávam, čo je to za pieseň. 
Zachvíľku sa ku mne pripoja ostatní.
Všetci sme ticho, sme spokojní, slová sú v tejto chvíli zbytočné. Najeme sa, dohodneme sa, aký je plán a ideme sa pripraviť.
Vyberiem svoj snowboard, oblečiem sa najteplejšie ako sa dá, a Aljaške pripnem okolo krku ružovú veľkú šatku. Ked nie som doma, väčšinou ju zoberiem k jednej mojej známej s malou dcérkou, ktorá ju má strašne rada.

Ostatní sú vychystaní tiež, berieme termosky s čajmi a utekáme do hôr.
Tam sa stratíme na celý deň, bláznime, raz ideme na blízku lanovku, inokedy si nájdeme svoju vlastnú cestu. Ten pocit, keď stojíte na veľkom kopci na snowboarde, a cítite tú tenkú hranu toho, že sa stačí trošku posunúť a letíte dolu je na nezaplatenie.
Občas mám pocit, že plávam, dám sa tým úplne pohltiť. Sneh mi naráža do tváre, naberám rýchlosť. 
Gopro mi to všetko natáča, takže večer si k tomu sadnem a postrihám videá.

Dolu pod kopcom sa všetci čakáme, už je dosť hodín, vraciame sa do môjho domu. Predtým si vyzdvihnem Aljašku, ktorá je ako vždy nadšená, že ma vidí. Moja spriaznená duša.
Doma si urobíme nejaké teplé jedlo, a celý čas sa smejeme ako blázni, všetko nám zrazu príde vtipné. Rozprávame si o zážitkoch zo svahu. Podpichujeme sa. 
Na okolie pomaly sadá noc, prichádza mráz, tak si zoberieme deky a poberieme sa ku krbu, ktorý zapálime. 
Sme unavení ale šťastní.
Takí sme vždy, keď sme spolu.
Usmejem sa, a pohladím Aljašku.

--------------------------------------------

Tak ma napadlo, že mám veľa predstáv o tom, akú mám predstavu aký môže byť môj ideálny deň. Toto je jeden z nich. Priznám sa, trošku som sa zasnívala pri písaní, ale snáď vás to zaujalo, a možno by som mohla napísať nabudúce niečo podobné. 

čo vy? :) Máte tiež nejakú predstavu, ako by mal vypadať váš ideálny deň?


Bibiána.

Share:

0 comments

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.