Ja pozerám, ty pozeráš V. časť


čaute filmoví maniaci, ktorí ste klikli na tento článoček. Ubehol už nejaký čas, čo som postla článok z tejto mojej obľúbenej série, celkom som ju teda zanedbávala, a pritom ja a filmy, to je láska on the first sight. 

A tak si v hlave prehrávam, čo konkrétne vám tu dnes chcem predstaviť. Ak som to ešte v minulých článkoch nespomenula, tak ja mám miesto v denníky, kde si píšem zoznam filmov/ seriálov, ktoré som videla a jednoducho patria medzi tie, ktoré vo mne niečo zanechali a nechcem na ne zabudnúť.

Raz za čas si pustím znovu film, ktorý som už videla, a stále ma fascinuje ako predtým, lebo v ňom nachádzam kopu nových zaujímavostí a vidím občas veci z iného pohľadu. No nie je to zaujímavé, ako sa náš názor na isté časti mení, ked vieme, aký je koniec? 
(preboha, predchvíľkou som sa pozabudla a napísala som v slove "aký" mäkké i :D)

Začnem prvým filmom, ktorý dosť prekvapil aj mňa.Star Wars 8. poslední Jediovia

(Ak sledujete môj instagram tak viete, že stories zahlcujem Star wars)

Dobre, poviem vám o mne jedno tajomstvo. Ked niečo neznášam (ale že riadne) alebo sa mi niečo nepáči (tiež riadne), tak na 100% ked to spoznám bližšie, zamilujem si to. Dobre, tento môj divný fenomén aplikujeme na filmy.

V telke pred Vianocami išli všetky časti Star Wars. Hádajte, kto ich neustále hejtoval a smial sa z každej časti? A kto stále podpichoval brata, ako sa mu to môže páčiť? Ja.
A kto išiel so svojím milovaným bračekom do kina a zamiloval sa do ôsmej časti?
Opäť ja.
Výsledok : už nehejtujem Star Wars, a kde vidím nejakú vec spojenú s týmto filmom, túžim po nej. Vrátane špeciálneho balenia Cini Minis z ktorého som si vystrihla budúceho manžel Kyla Rena. (Skloňovanie lvl 300)

Okey, teraz už vážne. Chystám sa pekne si pozrieť každú časť. No táto ma jednoducho dostala. Proste som tam v kine sedela s otvorenými ústami. Aj ked som neustále otravovala brata, čo je hento a čo je tamto, ale užila som si film. Vlastne, je dosť ťažké pre mňa vysvetliť vám, prečo vám ho odporúčam :D Proste ak máte radi sci-fi tak si ho pozrite. Ak máte radi Star Wars, pravdepodobne ste túto časť už videli.
Veľmi sa mi páčili použité efekty, herecké obsadenie a určite časti... to bola bomba.
A čo najviac, ja som sa proste zamilovala do jednej postavy. 


Love and other drugs som mala rozpozeraný už dlho, a ani neviem prečo som ho prestala kukať. Fakt to nechápem. Je to nádherný prenádherný film, ktorý som sledovala s takou radosťou... A určite si ho onedlho pozriem znovu.
Iba v skratke o čom je - Jamie nemá problém s  balením dievčat, je veľký flákač a skončil s medicínou. Neskôr začne predávať lieky pre jednu spoločnosť a tak narazí na Maggie, ktorá mu hned padne do oka a chce ju dostať do postele. Maggie je divoká, žije prítomnosťou, akoby jej už veľa času nezostávalo, čo je aj pravda, pretože trpí Parkinsonovou chorobou. Snaží sa na nikoho nenaviazať, no Jamie má iný názor a bývalý flákač a flegmatik zistí, že má v živote niečo, o čo sa oplatí bojovať.

Podľa môjho skromného názoru si tento film musíte pozrieť, niečo vo vás určite zanechá a v niečom vás poučí. Viete, príliš žijeme budúcnosťou, príliš myslíme na minulosť a zabúdame na prítomnosť. To je náš problém. Nesnažíme sa žiť v prítomnosti, aspoň občas.Povedzte mi, kto nemiluje a nepozná Riverdale. Je to celkom nový seriál s 2 sériami, ktoré ale pozriete v rekordnom čase a potom budete smútiť, že musíte čakať na dalšie časti. Ale och, už dávno som nepozerala seriál, ktorý by ma tak bavil (odhliadnuc od tých, ktoré zbožňujem) a pri ktorom by som sa nenudila ani minútku.
Tento seriál vás dostane, je o mestečku Riverdale a o jeho obyvateľoch. Jedného dňa sa nájde mrtvola veľmi známeho chalana Jasona Blossoma a od vtedy veci dostanú neuveriteľný spád. Obsadenie postáv je per-fekt-né. Ja netuším čím to je, ale jednoducho americkí herci vedia tak prirodzene hrať a bože, vyzerajú tak perfektne. 
Teda jasné, že to nie je všetko iba o vzhľade ale to dalo tomuto seriálu veľké plus. 
Seriál sa sústreduje hlavne na partiu kamarátov, ktorí sa snažia vyriešiť vraždu Jasona. No a okrem toho to poznáte, typickí teens, o lásku, párty a zábavu nie je núdza hah. Veľmi sa mi páčia zápletky, ktoré tam vznikajú, situácie, ktoré občas nečakám a rišenia, ktoré urobia postavy.
Je to niečo, čo si musíte pozrieť, napríklad po dlhom a ťažkom dni je to také skvelé oddýchnutie.

A tí, ktorí ste seriál videli, že milujete Jugheada tak moc ako ja? Hah.
Videli ste niečo z vyššie spomenutého? :) 
Alebo máte nejaké vlastné tipy? Určite sa s nimi podeľte.

Bibiána.
Share:

0 comments

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.