Môj prvý semester na vysokej škole


Dobré ráánko.
Už máme skoro po sviatkoch, a väčšina z vás zajtra už asi nastupuje do škôl. 
Ja začínam až vo februári ale napriek tomu mám učenia vyše hlavy. Našťastie tentokrát som sa poučila, že som si všetko nenechala na poslednú chvíľu a preto mi ostáva si iba znovu zopakovať dva predmety a jeden sa ešte doučiť. (Paradoxne ten naj najťažší - Dejiny Ruska - keď vám učiteľ povie, že vám pošle už iba posledných pár vetičiek a on pošle 30 strán vo worde, aha, tak diki, aj tak som sa nudila, že.)

Nuž, toto je asi život vysokoškoláka. 
O tom som chcela dnes aj trošku pokecať. Mám za sebou prvý semester, a už teraz mi to príde, ako to strašne ubehlo. (Všetko stále beží)
Rada by som vám tu opísala moje pocity, postrehy, a ako som sa mala za ten čas.

Pred chvíľou som si prečítala ešte minulý článok o tom, aké pocity som mala z týždňa školy. Raz tu snáď budem opisovať to, ako som dosiahla titul Mgr, haha.

Na výške sa cítim slobodnejšie ako to bolo na strednej. Je to aj tým, že som preč od domova, na intráku, zodpovedám sama za seba, lenže je tu aj ten fakt, že nesedíte celých dajme tomu 7 hodín v škole, ako na strednej.
áno, občas sa stane, že vám tak vyjde v rozvrhu niektorý deň (ja som to tak mala v pondelok od rána do večera) ale ostatné dni boli slobodné. Napríklad dve prednášky za deň a zvyšok si môžte robiť, čo chcete.
Nikto sa neučí postupne. Dobre, ja som si za to nadávala, keď som sa musela naučiť na 6 testov, ktoré som mala v jeden týždeň (zmákla som to), ale to boli nervy vám poviem.

Už teraz premýšľam nad tým, ako dobre si vyplním čas, ktorý mávam na intráku. Ani vám nemusím hovoriť, ako vieme preležať v posteli celý deň pri seriály či filmoch. 
(Kolobeh - škola-jedlo-spánok)
No a napadajú ma viaceré veci, chcela som vyskúšať jogu (najprv si musím dať dokopy chrbticu), venčiť psy z útulku (toto mi časovo vôbec nevychádzalo a dúfam, že v letnom semestri to stíhať budem) či prihlásiť sa na hodiny gitary alebo bicích.
Uvidíme, zas moje smelé plány, ale chcem sa do toho pustiť.

čo mi trošku vadí na niektorých učiteľoch je to, akým systémom učia. Taký ten tip - nájdi si všetko všade sám, ja ti nedám poznámky. Aj takýto zákeráci bývajú. A ja potom revem od nervoch pretože sa nemám z čoho poriadne učiť.
U mňa nie je problém učiť sa, ale keď nemám poriadné poznámky, tak to nezvládam. 

úprimne, čakala som, že začiatok vysokej bude trošku ťažší. Ja viem, že prídu ešte o dosť ťažšie chvíle, ale prvý zimný semester mi prišiel taký, akoby som bola na strednej hah. Ani učenia zas nebolo tak (no dobre, keď sme si to nechali na poslednú chvíľu).
Zo začiatku som si ťažko zvykala na nové spolužiačky /lebo chalanov našom odbore nemám, škoda :D/ no a už som si stihla nájsť také, s ktorými si veľmi rozumiem. 
Skamarátila som sa s viacerými ľuďmi, aj mimo mojej fakulty, často úplnou náhodou. 
Viete a potom človeku sa ide preč z domova hneď lepšie, keď vie, že v meste má už nejakých kamarátov s ktorými si môže zájsť na pizzu.
Spolubývajúce sú super milé, čo je obrovská výhra.
Akurát ja som skôr taký ten typ človeka, čo proste potrebuje byť občas sám. Myslím to tak,že proste rada si zapnem svoju hudbu, zapálim si sviečku, upratujem si izbu uprostred noci, alebo si čítam knihu. Na intráku nesplniteľné, pretože sa musíme rešpektovať.
Ale tak ved toto sa dá prežiť v pohode. Len občas je to fakt o tom, že človek chce byť proste sám.

Jedna vec, ktorá mi vadí na učiteľoch, je tá, že niektorí sa nad vami akoby až povyšujú. Nedávajú to priamo najavo, ale proste ja mávam z niektorých taký pocit. Alebo ich prístup je proste... veľmi nepríjemný. 
Pravdaže máme aj učiteľov, ktorí sú úplne priateľskí a ochotní, a práve na ich hodiny sa mi chodí najlepšie. 
Nuž, ale človek musí zažiť všeličo :-)

Ja som dosť bojovala s tým, ako sa stravovať. Som absolútne anti-kuchyňový človek, a preto aj príprava čaju s medom je pre mňa ťažká úloha (to už preháňam). Konečne som sa odhodlala prihlásiť na obedy a viete čo, zjem všetko, pretože strašne dobre varia! :D Daľšia výhra hah.

Ako som spomenula, začínam až vo februári, verím si, že zmáknem skúšky na prvýkrát, a potom si budem užívať ešte prázdniny, pretože mám toho kopu naplánovaného...
Tak toto by bolo všetko z môjho kecacieho článku o tom, ako prebiehal približne môj prvý semester. A ako sa máte vy ostatní vysokoškoláci, ktorí čítate môj blog? Prípadne stredoškoláci? (A maturanti? Celkom je pravda že jedna skúška - jedna maturita, hah, ale to zmáknemeee.)  

Ozvem sa neskôr a stále platí, že mám pre vás prekvapenie, tešte sa. ♥

Bibiána.
Share:

0 comments

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.