čo mi urobilo radosť /antikvariát, čajovňa a kaktusy


Ahojte!
Máme pred sebou krásny slnečný deň, čo sa chystáte robiť? :-) 
Teda, aspoň tam, kde žijem ja, teraz pekne svieti slniečko a je aj primerane teplo. Po týždni strávenom v meste je taká dlhá prechádzka ďaleko v lese to prvé, čo potrebujem a čo si aj doprajem.

Ani život v meste nie je zlý. Celkom sa mi páči ako máte všetko hneď pod rukou. čo ja najviac oceňujem v mestách, sú tie nádherné miesta, kaviarničky a antikvariáty, ktoré pri potulkách s kamarátkou objavujem. 
A teda, ak ma dotiahnete do super antikvariátu, len horko-ťažko ma už z neho vytiahnete :-)
Jedno také príjemné miestečko sme si našli, a skoro vždy odtiaľ odídem aspoň s jednou knihou. Nedávno som si tam kúpila moju prvú platňu, z ktorej som mala obrovskú radosť. 
(Btw. naivne som si myslela, že som o nej na blogu už písala, a ja som ju tu ani nespomenula?)
Akurát poškuľujem po nejakou dobrom gramofóne a potom mu určite podarujem jeden článok.

Vrátim sa ale trošku ku knihám a tu je zopár mojich posledných úlovkov:Ináč, teraz mi došlo, že Rupi Kaur nemám z antikvariátu, ale nedávno som ju dostala, tak som ju tu automaticky zahrnula. No okrem toho, tu môžte vidieť Puškina, Coelha, Harrisa či Bukowskeho. Už sa neviem na tieto knihy dočkať!A do tejto knihy som sa zamilovala na prvý pohľad. Lákala ma už veľmi dlho a tak ma jedného krásneho podvečera proste zlákala...Tento týždeň sme objavili taktiež aj skvelú čajovňu, a keď sme otvorili dvere, doslova nás tá vôňa omráčila! Nádhera. Môžte si kúpiť čaje v krabičke, ako som si kúpila aj ja, alebo sú potom sypané čaje v obrovských sklenených nádobkách, a keby ste videli, aké zaujímavé tam sú. Určite mrknem po nejakom dobrom ovocnom. 
Rozhodla som sa dať zbohom čajom v sáčkoch, pretože chuť tých sypaných je úplne lepšia.
PS. milujem takéto obchodíky peknéééčo by to bol za článok, kebyže sa v ňom neobjavia moje milované kaktusy? Za tento mesiac mi pribudli dva krásavce, ten na ľavo a druhý sprava. Ani neviete, akú mám z nich radosť. To sú také moje dietky ((:D)) Ale okrem toho som si zasadila nové kvietky a zavesila ich do izby, vyzerá to super, no musím sa s tým ešte pohrať. A moja zasadená jablonka krásne rastie ďalej! //////////

čo hmotné urobilo v poslednej dobe vám radosť? :) 

Bibiána.

Share:

1 comments

  1. Krásné maličkosti. :) Já antikvariáty taky miluju, zvlášť v létě nebo na podzim - ani nevím proč. A mně udělalo radost třeba dneska to, že jsem uvařila rodině večeři. :D Miluju, když si můžu u vaření nebo pečení oddychnout.
    Kout světa

    OdpovedaťOdstrániť

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.