čo mi urobilo radosť /antikvariát, čajovňa a kaktusy


Ahojte!
Máme pred sebou krásny slnečný deň, čo sa chystáte robiť? :-) 
Teda, aspoň tam, kde žijem ja, teraz pekne svieti slniečko a je aj primerane teplo. Po týždni strávenom v meste je taká dlhá prechádzka ďaleko v lese to prvé, čo potrebujem a čo si aj doprajem.

Ani život v meste nie je zlý. Celkom sa mi páči ako máte všetko hneď pod rukou. čo ja najviac oceňujem v mestách, sú tie nádherné miesta, kaviarničky a antikvariáty, ktoré pri potulkách s kamarátkou objavujem. 
A teda, ak ma dotiahnete do super antikvariátu, len horko-ťažko ma už z neho vytiahnete :-)
Jedno také príjemné miestečko sme si našli, a skoro vždy odtiaľ odídem aspoň s jednou knihou. Nedávno som si tam kúpila moju prvú platňu, z ktorej som mala obrovskú radosť. 
(Btw. naivne som si myslela, že som o nej na blogu už písala, a ja som ju tu ani nespomenula?)
Akurát poškuľujem po nejakou dobrom gramofóne a potom mu určite podarujem jeden článok.

Vrátim sa ale trošku ku knihám a tu je zopár mojich posledných úlovkov:


Ináč, teraz mi došlo, že Rupi Kaur nemám z antikvariátu, ale nedávno som ju dostala, tak som ju tu automaticky zahrnula. No okrem toho, tu môžte vidieť Puškina, Coelha, Harrisa či Bukowskeho. Už sa neviem na tieto knihy dočkať!


A do tejto knihy som sa zamilovala na prvý pohľad. Lákala ma už veľmi dlho a tak ma jedného krásneho podvečera proste zlákala...


Tento týždeň sme objavili taktiež aj skvelú čajovňu, a keď sme otvorili dvere, doslova nás tá vôňa omráčila! Nádhera. Môžte si kúpiť čaje v krabičke, ako som si kúpila aj ja, alebo sú potom sypané čaje v obrovských sklenených nádobkách, a keby ste videli, aké zaujímavé tam sú. Určite mrknem po nejakom dobrom ovocnom. 
Rozhodla som sa dať zbohom čajom v sáčkoch, pretože chuť tých sypaných je úplne lepšia.
PS. milujem takéto obchodíky peknééé


čo by to bol za článok, kebyže sa v ňom neobjavia moje milované kaktusy? Za tento mesiac mi pribudli dva krásavce, ten na ľavo a druhý sprava. Ani neviete, akú mám z nich radosť. To sú také moje dietky ((:D)) Ale okrem toho som si zasadila nové kvietky a zavesila ich do izby, vyzerá to super, no musím sa s tým ešte pohrať. A moja zasadená jablonka krásne rastie ďalej! //////////

čo hmotné urobilo v poslednej dobe vám radosť? :) 

Bibiána.

Share:

1 comments

  1. Krásné maličkosti. :) Já antikvariáty taky miluju, zvlášť v létě nebo na podzim - ani nevím proč. A mně udělalo radost třeba dneska to, že jsem uvařila rodině večeři. :D Miluju, když si můžu u vaření nebo pečení oddychnout.
    Kout světa

    OdpovedaťOdstrániť

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.