SKAM - seriál, ktorému obetujte noci


Celý svoj svoj sociálny život teraz po večeroch "obetúvam" jednému úžasnému seriálu, menom SKAM.

V mojom zozname seriálov/filmov, ktoré si chcem pozrieť bol už trošku pridlho, tak som sa konečne rozhodla dať mu šancu. (Aj napriek tomu, že mam rozkukaných xx seriálov a som zmätená, že kde som na akej časti skončila :D) 

Urobila som veľmi veľmi dobre, že som si ho konečne pozrela. SKAM je nórsky seriál, ktorý má 4 série, na nete ho nájdete aj s českými titulkami TU, čo je pecka. 
Je v podstate o tínedžeroch, ich živote a o ich problémoch a radostiach, ktorými prechádzajú. Ja by som si dovolila povedať, že je to na štýl Skins. Dokonca som si všimla, že existuje aj francúzsky SKAM (neviem či sa to volá tak isto, ale našlo mi to) a neviem či nie je podobný seriál aj v Taliansku.

Takýto námet sa podľa mňa extrémne dobre uchytí, pretože najmä my pozerávame seriály, a nebudeme si klamať, radi si mrkneme niečo, čo je nášmu srdcu blízke. 
Skins podľa mňa aj tak nikdy nič neprekoná, lebo to je asi najviac top seriál v tejto oblasti, a ak ste ho ešte nevideli, robíte obrovskú chybu.

SKAM je super tiež. Je to taká jemnejšia verzia Skins. Zo začiatku som bola trošku skeptická voči nemu, lebo prvá časť ma až tak nechytila, no ako bolo teraz cez Veľkú noc voľno, v noci ma napadlo, že to budem kukať ďalej. Za noc si dovolím tak dve časti, lebo si ho chcem "šetriť" :D Trhá mi srdce keď úplne dopozerám nejaký seriál či film a viem, že žiadne pokračovanie už nebude. 
Jedna časť má v priemere cca 20 minút, čo mne strašne vyhovuje. Nemám rada seriály, ktoré trvajú 45 minút bez nejakej pointy a po čase začnú byť nudné. Páči sa mi, ako dokážu do minúty využiť tento čas, úprimne, ani raz sa nepozriem na hodiny, že koľko minút ostáva do konca.
Dej ma pohltil. Páčia sa mi herci a herečky - všetci to hrajú prirodzene a och! Akí sú všetci pekní. Každý z nich je niečím zaujímavý a každý si prechádza niečim iným. Akurát musím uznať, že na konci prvej série ma už pekne iritovala jedna z hlavných postáv Eva :D V seriálu sú fajn zápletky, niektoré veci vám až vyrazia dych. 
Typický teen seriál.

úplne by som zabudla na piesne, ktoré používajú, z toho som akože fakt nadšená, pretože keď som začula asi 6 svojich obľúbených piesní tak mi srdce poskočilo.

Musím sa priznať, že som sa zamilovala do nórskeho jazyka. Znie pekne a tak spevavo. 
A taktiež by som to nebola ja, kebyže sa nezamilujem do niektorej z postáv. Noora má úplne brutálny štýl, je veľmi milá a inteligentná, čo je na nej úžasné. Vždy sa snaží každému pomôcť a dokonale zachraňuje situácie. Jednoznačne je to moja najobľúbenejšia postava a čo ma na nej veľmi zaujalo je citát, ktorý má zavesený na stene, pretože znie tak jednoducho ale má v sebe obrovskú silu.

Takže, dnes večer šup šup pozrieť si prvé dve časti. Zaujal vás tento seriál?
A tí, čo ste ho už sledovali, čo naň hovoríte? :-)

ps. musela som sa veľmi krotiť aby som vám od radosti všetko nevyspoilovala, haha! :D

Bibiána.

Share:

1 comments

  1. skam mam velmi rada :D pripomina mi obdobie mojho zivota kedy mi nebolo uplne najlepsie ale napriek tomu tam bolo par veci vramci nich aj tento serial co to cele dost zmiernili...osobne ma tiez eva neskutocne iritovala a neskor aj viac postav haha :D ale noora je laska! a norcina tiez haha :D
    tiez sa mi paci ze riesia take ozajsne veci a napr tiez nie len svoje ale aj take socialno-globalne :)) a tiez velmi "now" problemy
    Ivana xx

    OdpovedaťOdstrániť

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.