Ja pozerám, ty pozeráš VII.


Kedže sa mi konečne začali prázdniny, mám čas chodiť častejšie do kina, alebo si v kľude môžem pozrieť doma svoje obľúbené seriály či filmy.
Nedávno som objavila jeden film a rada by som mu venovala tento článok, lebo ma nesmierne zaujal. 

Heathers, winona ryder, and 80s image

Heathers

Ak herec Christian Slater nie je jedným z najsexy na svete, tak potom ja už fakt neviem. Ale nie, hah, nebudem tu o ňom až tak básniť možno. Kedže nerada pozerám mainstream filmy s pointou, ktorá ešte pred začatím filmu niekde stihla odletieť, nedávno som objavila tento film. Len tak som si googlila v akých filmoch hrala Winona Ryder. Akože som blbá, ale na to, že je Nožnicovoruký Edward jeden z mojich najobľúbenejších filmov, tak som si ani neuvedomila, že tam hrala aj ona. aj s jej láskou Johny Deppom. Ďalej som zistila, že hrala v Heathers. Názov mi absolútne nič nehovoril, no vyzeral presne na ten tip filmov, ktorý zbožňujem. 80. roky, zaujímavá móda, mega pekní herci a hlavná myšlienka, ktorú dokázali bravúrne spracovať do udalostí, ktoré sa tam odohrávajú. 
Príbeh je o dospievaní mladých ľudí, zameriava sa hlavne na postavu Veronicu Sawyer, ktorá patrí síce do skupiny najpopulárnejších dievčat na škole, no nenávidí ich a nenávidí to, ako sa správajú k ostatným. Mrzí ju kopa vecí, napríklad to, že svoje priateľstvo s jej najlepšou kamarátkou zapredala za trošku slávy na škole a taktiež aj jej vzťah s rodičmi je na tom veľmi zle. Tvária sa ako normálna rodina, no Veronica cíti nedostatok záujmu z nich strany a aj keby zomrela, pravdepodobne by si to ani nevšimli. Je to vyjadrené až tak groteskne. Neskôr však spozná Jasona Deana, na prvý pohľad tajomného chalana. Mega oceňujem to, ako sa jeho postava v priebehu filmu odhaľovala a vyvíjala. Ináč je to veľmi dobrý ťah, keď je vo filme sexy herec, ktorý hrá maniaka/psychopata, mám pocit, že nás to priťahuje ešte viac! :D 
Realita je však úplne iná, myslím, že pri čítaní článkov o psychopatoch sa nikdy nepozrieme na ich fotku a nepovieme si "ako nás priťahujú" alebo ako nám príde ich čin zaujímavý.
Preto producenti vedia, ako si nazbierať sledovateľov... hlavne keď dajú do filmov takých hercoch, ktorí môžu vyzabíjať aj celú školu, ale to je v úplne v poriadku, nás to k nim pritiahne ešte viac. Príkladom je Tate Langdon z American Horror Story. :DJason Dean, ako som povedala, je nesmierne zaujímavou postavou. Mám z neho proste pocit, že sa v živote cítil vždy osamelo, a preto potreboval urobiť niečo, čím by sa vpísal do vedomia ľudí. Má psychopatické sklony, o tom niet pochýb, no vnútri duše zápasí, pretože zároveň miluje Veronicu takým svojím spôsobom. Možno je aj problém to, že sa spoznali v trošku nevhodnom čase, kedy na tom nebol najlepšie.
ťažké detstvo sa na ňom tiež dosť podpísalo. To jediné, čo ho rodičia naučili je - "Destruction is the answer." 
Ako dej pokračuje, tak trochu skúša svoje ja tým, že zisťuje, ako ďaleko je schopný zájsť. No a odpoveďou je... že dokáže zájsť skutočne ďaleko a cesty späť už niet. 

Film sa zaoberá spoločnosťou a hlavne mladými ľuďmi a samovraždou, ktorú začínajú všetci pokladať za prostriedok zviditeľnenia sa, síce po smrti im je to už nanič. 
Celkovo film obsahuje veľa konverzácii, ktoré na prvý pohľad znejú tak obyčajne až primitívne, ale nesú skrytú myšlienku, a preto je najlepšie, ak človek film pozrie viackrát, aby ich dokázal úplne pochopiť... Na čo sa ja už chystám :D


 Nechcem vám to tu ďalej spoilovať, preto šup šup, musíte si tento film pozrieť, a kľudne mi do správ môžte napísať, aké ste z toho pocity mali vy, to by ma veľmi potešilo.
Ak poznáte podobné filmy a myslíte si, že by ma zaujali, nebojte sa ich napísať do komentárov.

Okrem toho pre vás pripravujem jeden veľmi vážny a dôležitý článok, tak ho očakávajte tak v priebehu dvoch týždňoch, možno aj menej... Skutočne si na ňom chcem dať záležať! A taktiež strihám nové videá na youtube ... Taak sa tešte ! :)

Pekný večer:)

Bibiána. 


Share:

0 comments

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.