Kvetinky, knihy a Nirvana


Včera som vybehla do mesta s nejasnou predstavou v hlave, že ani neviem na čo tam idem, ale neskôr to snáď zistím. (Ja 24/7)
Tak som si povedala, že za skúšky sa trošku odmením a niečo pekné si kúpim.
Voľba hneď padla na kvetiny, pretože mám v izbe skoro samé kaktusy a rada by som si to tu trošku obmenila.

Ináč, do kvetinárstva zbožňujem chodiť, lebo vždy tak krásne vonia, a ach tie kvety. Myslím, že raz keď budem mať svoj dom, tak mi vnútri vznikne džungľa, čo si ich toľko pokúpim, hah. 
Ako môžte vidieť, na fotke vyššie, kúpila som si dve nádherné rastliny toho istého druhu. Smutná vec je, že som zabudla, ako sa volajú a mamine ich názov úplne vypadol. Viem, že sa začína na "f", tak ak by ste náhodou vedeli, dajte mi vedieť, lebo ináč ma čakajú dlhé googlovačky. Ale vlastne som niečo počula o aplikácii, ktorá dokáže rozoznávať kvetiny, takže je čas vyskúšať ju :-)
Tieto dve moje krásavice sa mi neskutočne páčia, lebo moju izbu oživili a v bielych kvetináčoch vynikajú.


No a v Kauflande som trošku neodolala nekúpiť si "banánovník", síce je na pokraji smrti,preto bol v zľave, ale ja ho snáď nejak vypiplem aby bol z neho raz veľký krásavec. Zatiaľ sa tvári, že je mu u mňa dobre, tak dúfam, že to tak bude naďalej.Dobre, priznávam, že neviem šetriť peniaze. Nie po tom, čo som sa pridala na FB do skupiny Burza kníh, kde dennodenne ľudia predávajú knihy za úplne skvelé ceny. Ja nikdy neodolám. Keď vidím knihu, ktorú som dlho chcela, musím si ju kúpiť. A preto mi pribudlo najmenej 30 kníh už. Stále to pokračuje, prosím zachráňte ma, lebo zachvíľu sa mi nepomestia v izbe, ale stále lepšie, ako peniaze míňať na nejaké sprostosti.
    

Včera mi došli tri knihy, Zatmenie a úsvit som mala za 8 eur dokopy, a teraz mi povedzte, či sa to fakt neoplatí. Mega cena. No a taktiež som chcela už dlho začať čítať Bukowskeho, lebo ma jeho vety neskutočne zaujímajú a inšpirujú. Och, a minule v noci som si objednala dve špeciálne knihy a keby ste vedeli, ako sa na ne teším. Jednou z nich je Domácnosť bez odpadu, na ktorú mali do polnoci zľavu, ale ja som šikovná a stihla som ju objednať! :DAch, a mám tu malý príbeh k inému tričku Nirvana. Pila som čierny čaj a zrazu som sa obliala... koniec príbehu, tričko môžem nosiť tak na spanie. Takže keď som brázdila uličky Takko fashion (kde nerada nakupujem, vlastne už vôbec), tak som tam zbadala toto tričko. Dobre, bolo v chalanskej sekcii, čo je dosť diskriminácia voči nám, kedže nikdy som v dievčenskej nenašla také niečo (;D). No hneď mi padlo do oka, rovno do srdca a som rada, že znovu môžem jednu z najlepších skupín na svete nosiť na svojom tele.A posledná vec, ktorou som si urobila nesmiernu radosť, sú tieto svetielka z Jysku. Celkom som sa do nich zamilovala, sú také jednoduché a zároveň vyzerajú zaujímavo. Už visia nad mojou posteľou a teda keď zhasnem svetlo, tak to je úplne najkrajší pohľad.


Toto by bolo na dnes всё, čím ste si urobili naposledy radosť vy? :) 


Bibiána 

Share:

1 comments

  1. Kytičku na první fotce jsem měla tu zelenou. Tehdy mi ji koupila spolužačka do nového bytu. Taky nevím název, ale rostlo to jak o život. :) Pak to dělalo takové vodopády listů.

    OdpovedaťOdstrániť

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.