Moja unique plátená taškaNedávno som poškuľovala po rôznych internetových stránkach, či nenájdem plátenú tašku mojich snov. Nevedela som nájsť nič, čo by ma zaujalo, stále opakujúce sa motívy ma teda moc neberú. 
Jedného dňa som len tak behala temnými stránkami instagramu a narazila som na milú Lucku (klik na jej instagram), ktorej tvorba ma veľmi oslovila. Tvorí handmade produkty, ručne maľované plátené tašky a aj zaujímavé náhrdelníky "chokery". Náádhera. Milujem takéto ručne robené veci, pretože vidno, ako si dá na nich človek záležať. Nie sú len tak odfláknuté, sú vyrobené s láskou. V dnešnej dobe máme veľa šikovných ľudí, tak sa nebojme ich podporovať!
Neváhala som, napísala som jej a spolu sme sa pekne dohodli ako bude vyzerať moja taška. Mala som predstavu v hlave, Lucka mi ju pomohla dotiahnuť do konca. Základom bolo, aby tam boli modré vtáčiky! :D A vznikla z toho nádherná prírodná taštička, za ktorú by sa nehanbila ani lesná víla. 
Navyše plátené tašky sú ekologické, kedže skvelo nahrádzajú plastové igelitky. Do takejto tašky zmestíte aj dinosaura a ešte tam bude miesto pre slona. Teda aspoň ja mám taký pocit niekedy keď vidím, čo všetko som schopná v nej vláčiť. Taká je skvelá!

A navyše som dostala ešte jeden krásny darček, ktorý mi vyčaril úsmev na tvári.
Celková komunikácia s Luckou bola na jednotku s hviezdičkou. Verte mi, že som už zažila aj veľmi zlý prístup ku mne, ako ku zákazníčke, takže som bola nadšená ešte aj týmto. 
Pripravila som si pre vás aj menší rozhovor s Luckou, tááákže, určite ho nepreskakujte:)

1. Ahoj Lucka! Mohla by si nám priblížiť tvoju tvorbu? Aké vecičky tvoríš?

  • Ahoj, tvorím poväčšinou mnou šité a maľované taštičky, ale kedže rada šijem a celkovo tvorím, snažím sa skúšať aj iné veci. Napríklad náhrdelníky, plyšové hračky.. Samozrejme nie vždy sa mi to podarí, ale to je súčasť toho...
2. Ako si sa k tomu dostala, čo ťa inšpirovalo začať s niečim takýmto kreatívnym?
  • V 1. ročníku na strednej som začala rozmýšľať nad takouto handmade tvorbou... a to preto, lebo tým, že som taká introvertnejšia som si nevedela nájsť brigádu a tak som si povedala "že rozbehnem svoj biznis". :D Tvorila som viac-menej len pre kamarátov a známych, spočiatku... až teraz som sa rozhodla tvoriť aj pre ostatných... a prečo práve maľované taštičky? Kedže moja mamka vie šiť a chcela ma to naučiť a ja od malička milujem umenie, aj ho študujem, tak som tieto veci skĺbila. 
3. Kde hľadáš inšpiráciu? Stáva sa, že niečo len tak vidíš a napadne ti, že by si ten motív mohla vo svojej tvorbe použiť?
  • Na začiatku som motívy obkreslovala. A musím sa priznať, že aj teraz to občas robím, ale vymýšľam aj svoje vlastné!Ba dokonca aj slovné hračky už mám nejaké vymyslené, ale ozaj len nejaké, lebo nemám až také básnické črevo. :D
4. Podľa môjho názoru sa pohľad na handmade výrobky mení, a ľudia si radšej priplatia za kreatívne výrobky, ktoré sú častokrát jedinečné. Aký máš na to názor ty?
  • Kedže teraz už asi rok brigádujem v jednom Artshope (nakoniec som si aj napriek mojej introvertnosti našla brigádu). V tomto artshope sa predávajú iba handmade výrobky, tak si myslím, podľa toho ako si všímam, že je to čím ďalej tým lepšie. Myslím si, že sa ľudia začínajú na handmade výrobky pozerať už tak, že vnímajú aj to, koľko času človek vynaloží na výrobu. Síce je tu stále otázka ceny, pravdaže handmade veci sú trošku drahšie, čo je ale pochopiteľné a nie každý má možnosť zadovážiť si takéto vecičky. Aj napriek tomu si myslím, že sa týmto handmade veciam začína dariť aj vďaka internetu. 
5. Ak by sa chcel niekto pustiť do handmade výroby, čo by si mu poradila, ako začať, v čom sa nájsť?
  • Tvoriť niečo, čo by ho napĺňalo... aby tú dobrú energiu čo vydá pri tvorení odovzdal svojim výrobkom ďalej. Ja som tiež ešte len na začiatku, takže táto časť otázky je pre mňa ťažšia... ale asi veľa tvoriť, prispôsobiť to možno tomu, čo sa páči ľudom, ale zároveň nestratiť svoj rukopis, byť aktívny na sociálnych sieťach, aby si ťa ľudia všimli a hlavne tvoriť s radosťou a veriť si.
6. Máš nejaký špeciálny "rituál" pri ktorom rada tvoríš? Napríklad si pustíš nejakú obľúbenú hudbu, alebo tvoríš iba v noci, či radšej robíš v tichu?
  • Nemám asi žiadny špeciálny rituál. Jedine čo je u mňa pravidlom keď tvorím je, že sa stále dopracujem k takému neporiadku, ale aj tak sa v ňom vyznám. Nerada tvorím, keď som unavená, lebo sa mi ani nedarí a taktiež keď ma tlačí čas... inak počúvanie hudby a iné veci záležia podľa nálady.
  • Vďaka ti za otázky, bolo mi radosťou ich všetky zodpovedať. :)
Aj ja ti Lucka ďakujem, že si so mnou stratila čas, a ochotne odpovedala na otázky. Prajem ti ešte veľa veľa krááásnych vytvorených vecičiek a kopu spokojných zákazníkov. ♥ 

Bibiána.

Share:

0 comments

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.