Nové prírastky do knižniceUž znovu hrozí, že onedlho zahltím moju izbu knihami a ja budem spať na chodbe. O tom, že som maniak do kníh už snáď ani netreba hovoriť a jednoznačne sa teším, ako si raz vo vlastnom dome zariadim riadnu knižnicu, kde budem mať všetky tieto moje (a ďalšie) radôstky. 
Ja proste neodolám. Včera som bola za kamarátkou v nádherných Košiciach, no a pri potulkách v meste sme narazili na Kníhkupectvo s cudzojazyčnou literatúrou. Pre mňa to bola doslova pastva pre oči, pretože už dlho som ako taká zblúdila duša surfovala po nete, a hľadala beletriu po rusky. Nejak na nič nemôžem naraziť, a veľmi rada by som si niektoré známe knihy prečítala v mojom milovanom jazyku.
Takže vyšla som o niekoľko eur odtiaľ ľahšia, no so spokojným pocitom na srdiečku.
Kúpila som si 2 knihy od Paula Coelha - Alef po anglicky (ktorý som čítala po Slovensky, a tá kniha je jednoducho magická, a totálne ma uchvátila) no a druhá je po rusky - a je to náš starý známy Alchymista. Obal má prenádherný a už sa neviem dočkať, ako sa do nej zahryznem.

No a keď som došla domov, čakalo ma tu 6 kníh... Pretože minulý týždeň som sa urvala z reťaze, vybielila svoj účet a tak sa znovu potešila. Hah, ale nie.
V tomto sa musíte vynájsť, pokiaľ si chcete kúpiť rôzne knihy a nechcete míňať. 
Antikvariáty (či už online alebo kamenné obchody) a fb burzy.

Toto sú moje rady. A zároveň si predstavte, ako znovu aspoň trošku šetríte životné prostredie tým, že si kupujete niečo, čo bolo vyrobené-kúpené-používané, a vy to použijete znovu. Tým, že si nekúpte fungel novú knihu na internetových obchodoch (keď to nie je zrovna nutné, aj ja si občas objednávam) , znižujete po knihe dopyt na trhu aspoň o trošku.  
Moje knihy, čo som si objednala, boli čítané maximálne raz a majú vynikajúci stav, no a ja som si ich kúpila za polovicu ceny. (V antikvariátoch sú ešte lacnejšie, ale tieto mám z burzy kníh).

čiže vždy by ste sa mali vynájsť, ako všetko získať lacnejšie a ekologickejšie. 

Aké knihy ste si naposledy kúpili a máte z nich nesmiernu radosť? Určite vaše tipy napíšte do komentárov, možno sa inšpirujem! :))

Bibiána. (CLIIIIIIIICK :))


Tags:

Share:

1 comments

  1. Knihy čítam rada, no najradšej z kategórie osobný rozvoj. Určite si treba v živote prečítať 5 jazykov lásky. No a z bežných kníh s dejom mám rada fantasy napr. trilógiu Divergent alebo podobnú slovenskú Insomnia.

    OdpovedaťOdstrániť

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.