žite ekologickejšie!


Som skutočne zviera, keď dokážem takto "parádne" otvoriť krabicu, čo ? :D
To asi preto, že som sa nenormálne tešila, kedy mi už konečne príde balíček od stránky http://www.prijemneveci.sk/ . Ináč o všetkom vás informujem aj na mojom instagrame - b.brooks
Chcem vás upozorniť, že sa nejedná o spoluprácu, so stránkou som sa nijak neskontaktovala. 
Vybrala som si zopár vecí, ktoré mi prídu veľmi užitočné. Ako ste si možno všimli, v poslednej dobe sa snažím žiť trošku ekologickejšie a aktívne sa o túto tému zaujímam. Neviem, či som vám spomínala, no čítam tiež knihu "Domácnosť bez odpadu", ktorá je neskutočne inšpiratívna a vďaka nej sa neustále zamýšľam nad tým, kam nás naša pohodlnosť aj dostala. O tom však inokedy.

Vďaka preúžasnej blogerke Natálii som sa dozvedela o vyššie spomínanej stránke, ale verím, že na nete ich nájdete oveľa viac.Ponúkajú samé super veci, ako môžte vidieť - útulný domov, nádoby a obaly na potraviny, dokonca veci pre starostlivosť o telo a kopu ďalších zlepšovákov, ako žiť ekologickejšie. 
V dnešnej dobe sme obklopený toľkými vecami, ktoré majú navyše krátku trvanlivosť, že by sa nám žilo ľahšie, ak by sme sa ich vzdali a nahradili ich oveľa ekologickejšími produktami, ktoré môžme používať stále dookola.

Preto som sa zamerala na isté oblasti, v ktorých som sa rozhodla urobiť zmenu.
Produkty, ktoré som si objednala, sú tieto:Toto je veľmi profi blogerská fotka, však? :DD 
Nebojte, pomaly vás prevediem konkrétnymi produktami.Už sa zo mňa asi stáva žienka domáca (nikdy), no rozhodla som sa vyskúšať "Vysoko účinný a šetrný čistiaci prostriedok na ručné umývanie riadu a umývanie ovocia a zeleniny." Nájdete ho tu click, ak by ste si náhodou o ňom chceli prečítať viac. Má nádhernú vôňu, je to vegánsky produkt a veľmi ma zaujalo, že v ňom môžete umývať ovocie a zeleninu (ktorú potom prepláchnete, pravdaže). Dalej je ľahko biologicky odbúrateľný a šetrí vašu pokožku. Takže som veľmi zvedavá, ako bude pôsobiť. :)
 Smejete sa, že som si kúpila sklenenú slamku, ktorú budem používať namiesto plastových? 
Bohužiaľ, plastové slamky sa použijú raz a trvá desaťročia kým sa úplne rozložia. Tie sú teraz obrovským problémom, lebo ich používa skoro každý reťazec ako McDonald's a kopa dalších rôznych reštaurácií a občerstvení. Obrovský odpad, a ja vlastne ani nerozumiem, prečo sme tak pohodlní, že zo slamky piť vôbec musíme. A aj ja som pohodlná, preto som si zvolila aspoň lepšiu alternatívu. Určite po nej mrknite tu - click - stojí iba 1,50€ a predstavte si, koľko slamiek ňou ušetríte. A dúfam, že také veci ako "hanbím sa ju použiť" vás rozumných rýchlo prejdú.


Ako dalšiu alternatívu namiesto tých zvyčajných vreciek som si vybrala tieto kompostovateľné vrecká na desiatu. Po použití ich môžete hodiť do kompostu a skompostujú sa do 90 dní. 


Neodolala som ani tejto úžasnej pomôcke a to sú - 2 plátené vrecká - na chleba, rožky, ovocie, zeleninu, huby a podobne. Joj, len si uvedomte, o koľko menej odpadu by bolo, kebyže sme využívali tieto vrecká, ktoré vám vydržia miliardu rokov, namiesto odporných igelitových sáčkov, ktoré sa nám doma iba množia. A ako posledné tu mám veľmi obľúbené vatové tyčinky, ktoré tuším chcú tiež zakázať. Paličky sú vyrobené z papiera a konce sú pokryté zo 100% bavlny. úžasné, no nie? Momentálne máte na nich dokonca akciu - Vatové tyčinky za euro! 


Fúha, tak sme došli ku koncu článku. Dúfam, že som vás aspoň trošku navnadila na tieto vecičky a hlavne dúfam, že ste sa na chvíľu zamysleli nad tým, ako pár šikovnými vecičkami dokážete pomôcť aspoň trošku planéte. A predstavte si, aké by to bolo, keby to každý pochopil.
Vyhovárať sa na peniaze je hlúpe, veď sami vidíte, že ceny týchto vecí vôbec nie sú vysoké, najmä keď si uvedomíte, že vám niektoré poslúžia aj roky. 
A čo sa mi ešte páčilo bolo to, že k nákupu nepribalili žiadnu faktúru - všetko stačí elektronicky.
Tak čo? :-)

Uvidíme sa pri ďalšom článku! ♥

Bibiána. 

Share:

2 comments

  1. Skvelé a zaujímavé produkty. Musím sa nato lepšie pozrieť. Všetko sa mi páči a najviac ma zaujala tá slamka.

    Suesanqa

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Doma používame produkty značky Feel Eco a nevieme si ich vynachváliť! :)

    http://thebeautyworldbysima.blogspot.com

    OdpovedaťOdstrániť

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.