Veci, ktoré mi urobili radosť


Ahojte.

Zas som sa nepolepšila a ozývam sa skoro po mesiaci. Aj by som povedala, že je leto v plnom prúde, avšak počasie za oknami mi leto zrovna nepripomína, aspoň nie tu na Kysuciach, čo vy na to?

Dnešný článok som sa rozhodla sebecky obetovať hmotným veciam, ktoré mi za poslednú dobu urobili radosť. 

1. KVETYčím som staršia, tým viac milujem kvety, ich pestovanie a starostlivosť o ne. Momentálne očakávam, kedy mi kuriér privezie police do izby, ktoré sa chystám vyplniť ďalšími a ďalšími kvetmi. Hádajte aký druh sa u mňa vyskytuje najčastejšie? :-) Je to kaktus a dokonca som konečne kúpila aj Hnojivo na kaktusy a sukulenty. Taktiež som si kúpila viac kaktusov (niektoré zachránila ako zúbožené kusy) a ako môžete vidieť na fotke vyššie, kúpila som aj takú zaujímavú keramickú formu, do ktorej som usadila tri krásavce, len ich trošku ešte nadvihnem.
Okrem toho som si v super obchode Tiger kúpila zelenú debničku na bylinky, ktoré teraz pestujem vo veľkom.


Vyzerá super, čo poviete? Má ešte tabuľku, kde si môžem popísať, čo kde je. 

Teraz sa zameriavam na ovocné stromy a poviem vám, vidieť ten proces toho, ako z malého semienka rastie malá rastlinka, ktorá bude raz vysoká niekoľko metrov, je skutočne nádherné. 

2. BYLINKY


Mama môjho priateľa je úplne super a nazbierala mi kopu byliniek (pretože som trošku pozašívaná a bolo pre mňa ťažké ohýbať koleno). Už mám dosť tých nechutných čajov v sáčkoch, čo je vlastne aj hanba nazvať čaje. Prednosť dávam vždy sypaným (v Nitre je na to skvelý obchod, ktorý budem musieť čoskoro znovu vykúpiť), avšak nie je nad to, keď si môžete natrhať svoje bylinky, dať ich usušiť a potom vám budú slúžiť až do ďalšieho leta. 
V týchto dvoch nádobkách mám momentálne Dúšku materinu a Pamajorán obyčajný (dobrá myseľ).
Taktiež mám doma skvelý herbár, ktorý je plný dobrých rád, ktoré určite zúžitkujem. 

3. čapovaná drogéria

Konečne som sa dokopala k tomu, aby som si zobrala svoju prázdnu nádobu od saponátu a išla prvýkrát navštíviť čapovanú drogériu. Bola som nadšená. Všetko tam krásne vonia a je to tam veľmi čisté. Takže som si domov okrem saponátu doniesla aj vzorcu pracieho gélu, ktorý sme už s mamou vyskúšali a bol fakt super. A super bola aj teta, ktorá tam pracovala, lebo bola veľmi veľmi milá. Okrem iného som si tam kúpila ešte šampón na vlasy proti lupinám, takže určite môžete čakať recenziu.


4. PLATňA


Kedže onedlho som o rok staršia, bratranec mi predčasne kúpil platňu. Pôvodne sme v kníhkupectve hľadali jednu knihu, ale nebola (ako vždy keď si nejakú vyberiem ja), avšak našli sme tam túto krásku, ktorú som dnes počúvala celý deň. Depeche Mode je skupina, ktorú preukrutne zbožňujem a som rada, že si ju môžem konečne púšťať na gramofóne.


Ktoré hmotné veci potešili vás? Bola by som veľmi vďačná, ak by ste sa rozpísali, také slová sa dobre čítajú. :-)

Prajem vám krásny deň.

Bibiána


Share:

0 comments

Budem rada, ak svoj názor na článok vyjadríš v komentári! Snažím sa čítať a odpovedať na všetky.